På bakgrunn av koronavirus-utbruddet ønsker vi å redusere risiko for smitte til besøkende og ansatte ved Svelgen Helsesenter.
Vi ber derfor om at ingen møter direkte på legekontoret uten avtale, men tar kontakt på telefon 57796400 eller bestille time / resepter hos sin fastlege på nettet via www.pasientsky.no
De som har Shanker til sin fastlege kan også bestille time / resepter på nettet via www.shanker.no eller www.ekonsultasjon.com
Dette gjelder også de som har luftveissymptomer og ønsker vurdering av lege. Lege vil ved hjelp av video- eller telefonkonsultasjon vurdere om det er behov for relevant prøvetaking på kommunens luftveisklinikk.
Vi anbefaler pasienter som har avtale om å møte opp på Svelgen Helsesenter for konsultasjon, blodprøvetaking, sårskift mm. å være ren (nydusjet, rene klær, ingen ringer, smykker, eller klokker). Etter hånd-desinfeksjon på venteværelse, frarådes bruk av mobil inntil en forlater helsesenteret.
Alle som skal ta blodprøver / sårskift / stingfjerning osv, må ta kontakt med oss i forkant og deretter få tildelt time.
De som møter opp på legekontoret må fylle ut en egenerklæring (koronasjekk) før de kan få komme inn på legekontoret. Egenerklæringsskjema finner du ved hovedinngangen.
Vi har ellers utvidet testkapasiteten vår.
Kontorleder Shanker
